Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Reformer Aletli Pilatesin Faydalari Nelerdir?

05.10.2019
816 görüntülenme
Reformer Aletli Pilatesin Faydalari Nelerdir?

Kas Dayanıklılığınızı Arttırın

Reformer pilates (aletli pilates) te bulunan yaylar sayesinde kaslar direnci yenmek için kuvvet uygular.Yapılan reformer dersleri ile birlikte kaslarınızın bağ dokusu , bağ lifi sağlamlığı, büyüklüğü , kuvveti ve dayanıklılığı artar.Artan kas dayanıklılığı sayesinde, kaslarınız uzun süre kuvvet uygulayabilir.Artan dayanıklılık, gündelik işleri yorulmadan gerçekleştirmenizi sağlar. Ek avantajlar arasında, kaslarınız uzar , hacimli ve kaba görünüm kazanmadan uzatılır ve güçlenmiş hale gelir

Core Bölgenizi güçlendirin

Core bölgesindeki kaslar, gövdemizi ve gövde iskeletimizi ayakta tutan büyük kas gruplarıdır. Sağlıklı bir duruşun doğru postüre sahip olmanın tek yolu core kaslarının kuvvetli olmasıdır. Reformer pilates (aletli pilates) core kaslarını düzenleyerek, omurganızın dengelenmesini ve hizalanması için çalıştırır. Güçlü bir core bölgesi, yapacağınız bütün egzersizlerin etkinliğini artıracaktır. Core bölgenizin kuvvetlenmesi, kaslarınızın güç üretme yeteneğini arttırır ve yaralanma riskini azaltır.

Doğru Postür

Reformer pilates ( aletli pilates ) ‘te egzersizler, omurga hizalamanızı geliştirir. Gelişmiş hizalamayla, kaslarınız omurga desteğini ve stabiliteyi iyileştirmek için güçlenir. İyileştirilmiş duruş, eklemlerinizi uzatır ve size daha uzun bir görünüm kazandırır. Kas dengesizlikleri, özellikle alt sırtta yaralanma riskini azaltarak düzeltilecektir. Egzersiz sırasında uygun duruş bilinci, günlük hareketleri gerçekleştirirken devam edecektir.

 

Esneklik Kazanacaksınız

Esneklik, kaslarınızın ve bağ dokularınızın hareket aralığıdır. Reformer pilates ( aletli pilates) ile yapılan egzersizler kas gruplarınızın esneklik sınırını son seviyeye kadar zorlar. Artan esneklik, eklemleriniz ve kaslarınızdaki gerginliği ve stresi azaltır. Artan esneklik sertliği yapacağınız aktivitelerde yaralanma riskini azaltır. Günlük hareketleri daha az zorlanma ve yorulma ile gerçekleştirebilirsiniz.

Solunumunuz Değişecek

Reformer pilates ( aletli pilates ) egzersizlerinde uygun nefes almak çok önemlidir. Solunum derinleşir ve daha geniş aralıklı nefes alırsınız, bu da gevşemenin artmasını sağlar. Egzersiz sırasında ve sonrasında akciğer kapasitesi  ve solunum etkinliği artar.

Yağ Oranınız Azalacak

Reformer pilates ( aletli pilates ) egzersizleri , vücudunuzun kalori yakma yeteneğini ve metabolizmanızı arttırır. Artan kas kütlesi, yakılan kalori miktarını artırır. Yakılan kalori miktarı , tüketilen kalori miktarından fazla olduğunda , fazla olan vücut yağı yakılır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?