Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Esnek Olmak İsteyenlere Pilates Önerisi

22.12.2019
871 görüntülenme
Esnek Olmak İsteyenlere Pilates Önerisi

Esnek Olmak İsteyenlere Pilates Önerisi 

 

Daha esnek bir vücut için pilatese başlamadıysanız çok geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü esnek bir vücut için pilates sporundan daha doğal bir yol yok. Pilates sporu günümüzde çok sık tercih edilen ve vücuda ciddi faydaları bulunan bir spordur. Kasları güçlendirdiği gibi aynı zamanda esneklik vererek vücudun daha rahat hareket etmesini sağlıyor. Sağlıklı bir şekilde vücudunu esnetmek isteyen herkes pilates yapmaya başvuruyor. 

 

Vücudun esnek bir yapıya sahip olması daha zayıf ve güçlü görünmesini sağlar. Esnek bir vücut hamilelik döneminde de kişiye fayda sağlar. Hamilelikten kaynaklı ağrıları ortadan kaldırır ve doğum zamanı geldiğinde daha rahat bir doğum yapma imkânı sunar. Doğum sonrasında da rahmin kendini daha çabuk toparlanmasına yardımcı olur. 

 

Pilates Vücudu Güçlü Kılıyor

 

Pilates yapmak vücudun tüm kaslarını ve kemiklerini güçlendiriyor. Eğer düzenli olarak pilates yapılırsa iyi çalışmayan kaslar verimli olur ve kuvvet açısından vücut daha güçlü hâle gelir. Vücudun sıkılaşması için de pilates yapmak son derece faydalıdır. Pilates pek çok bölgeyi gerdiği için zamanla sıkılaşmasını sağlar. Sıkılaşan bir vücut daha kolay kilo verir ve verdiği kiloyu bir daha kolay kolay geri alamaz. 

 

Pilates vücudun daha dik durmasını sağlıyor ve kambur yürüyen kişiler için pilates inanılmaz bir tedavi olarak karşımıza çıkıyor. Böylece vücut daha dengeli oluyor ve güç kayıpları yaşanmıyor. Dimdik ve sağlam bir duruşa sahip olduğunuz için kendinize olan özgüveniniz de artacaktır. Pilates hareketlerini yaparken nefes kontrolünü sağlayabilirseniz eğer kendinizi daha dinamik ve enerjik hissedebilirsiniz. Nefes kontrolünü sağlayarak pilates yapmak sağlık açısından da çok önemlidir. 

 

Pilates ile Ağrılardan Kurtulun

 

Pilates vücutta ortaya çıkan sırt ve bel ağrılarının yok olmasını sağlıyor. Vücudu esnettiği için kaslar gevşiyor ve doğal olarak ağrılar hafifliyor. Ancak ağrıların yinelenmemesi için pilatese ara vermemek gerekir. Günlük olarak egzersiz yapmak gerekir ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. Uzman bir eğitmenden destek almak pilates hareketlerini daha verimli hale getirir. Bu nedenle spor salonu eşliğinde yapmak evde egzersiz yapmaya nazaran daha faydalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?