Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Mecidiyeköy Aletli Pilates

29.10.2019
551 görüntülenme
Mecidiyeköy Aletli Pilates

Mecidiyeköy Pilates

Pilates özellikle son yıllarda en popüler olan spor aktivitelerinden biridir.  Aletli yapılabildiği gibi aletsiz pilates de yapılmaktadır.  Birçok fiziksel rahatsızlığın tedavisinde kullanılan pilates özellikle bel ve boyun fıtığı sorunlarını,  doğru vücut duruşunu sağlaması açısından olumlu yönde iyileştirmektedir.

 

Pilates Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Pilates 20 yüzyılda ortaya çıkmış ancak son 10 yılda bütün dünyada ve ülkemizde en popüler spor aktivitesi ve egzersiz hareketleri olarak kabul görmüştür.  Pilatesin en büyük avantajlarından biri her yaş grubunun yapabileceği egzersizler olmasıdır.  Bütün spor dalları gibi olduğu pilateste özellikle sağlık açısından gerekli ve yararlı bir aktivitedir.  Pilates egzersizlerinin vücudun fiziksel yaşlanmasını önlediği,  daha sağlıklı daha esnek bir vücut oluşturduğu bir gerçektir.  Bireysel olması yapılması açısından bağımsız aktivitedir.  Her yaştan kişinin tercih ettiği kadın erkek ve gençlerde bu spor aktivitesi özellikle doğum yapan kadınlarda ve vücudun belli bölgelerinde biriken yağlanmanın giderilmesi açısından da tercih edilmektedir.  Mecidiyeköy pilates bu aktivitede hocalar eşliğinde müşterilerine hizmet vermektedir.

 

Plates Nasıl Yapılır?

Pilates yapmak oldukça kolaydır,  ancak bu egzersizleri bir hocanın eşliğinde yapmak her zaman daha faydalıdır.  Öncesinde vücut esnetilir ve esneme hareketleri yapılır.  Sonra hoca eşliğinde esnek bir top kullanılarak pilates hareketleri yapılmaktadır.  Ancak ısınmadan yapılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.  Pilates yaparken birkaç önemli konuya dikkat etmek gerekmektedir.  Bunlardan bir tanesi pilates sırasında konsantrasyonunuzun sağlanmış olması gerekmektedir.  Sevilen hareketlerin tam olarak yapılması ve merkezleme denilen bir esnemenin sağlanması gerekmektedir. Yapılan hareketleri kontrollü olarak yapmak,  ters bir harekette birtakım sıkıntılar ile karşılaşılabilmektedir.  En önemlisi pilates hareketleri yaparken doğru nefes alma ve egzersiz sırasında panik yapmadan derin nefes alarak ve nefesi doğru kullanarak hareketlerin yapılması gerekmektedir.  Mecidiyeköy pilates doğru pilates yapmanızı sağlayacak spor merkezlerinden biridir.

 

Pilatesin Faydaları

Pilates vücudu tanımak ve vücudu kontrol altında tutmaya yarayan spor dalıdır.  Ayrıca pilates yapan insanlarda kemiklerin güçlenmesi ve yaşlanmanın yavaşlamasını sağladığı için aynı zamanda bir fizik terapisi olarak da bilinmektedir.  Ayrıca kas ve kemik ağrılarını geçirdiği gibi,  onlar üzerinde iyileştirici etkisi vardır.  Vücudun esnemesini sağlar ve aynı zamanda dinç kalmaya yardımcı olur.  Kasları güçlendirir, vücudun belli yerlerinde birikmiş yağların erimesini sağlar.  En önemlisi doğru nefes alıp vermeyi öğretir ve bu da vücuttaki kan akışını hızlandırdığı için son derece etkili ve sağlıklıdır. Pilates tercihinizde Mecidiyeköy Pilates siz müşterilerimizin hizmetindedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?