Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

4. Levent Pilates

29.10.2019
559 görüntülenme
4. Levent Pilates

4. Levent Pilates

Pilates özel eğitmenler eşliğinde spor salonlarında yapılan fiziksel spor aktivitesidir. Pilates belli bir program doğrultusunda vücudun daha verimli hale getirilmesini sağlayan egzersizlerdir. 4.Levent pilates kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.  Pilates aktivitesinin sağlıklı bir biçimde yapılabilmesi için pilates eğitmenlerinin gözetiminde yapılmasında fayda vardır. Pilates egzersizleri, minderde yapılan egzersizler ve pilates balonu ile yapılmaktadır.  Bu aktivite sonucunda vücudun özellikle kas ve iskelet sisteminde büyük bir rahatlama sağlanmış olur.  Aynı zamanda doğru nefes alıp vermeyi öğretmesi açısından akciğerle ilgili sıkıntısı bulunan özellikle astım ve Koah hastaları üzerinde de son derece iyileştirici yanı bulunmaktadır.  Boyun ve bel fıtığı olan hastalarda omurganın ve duruş pozisyonlarının geliştirilmesi ve o bölgedeki kasların aktif hale gelmesi ile vücudu doğru kullanmamaktan kaynaklı kas ve iskelet rahatsızlıklarını gidermektedir.

 

Pilatesin Sağladığı Zihinsel Aktivasyon

Pilates özellikle nefes,  zihinsel aktivasyon ve vücut arasındaki entegrasyonu sağlayan bir araçtır.  Bu sporu yaparken konsantrasyonun yüksek olması,  dikkati ve vücudu kontrol altında tutmayı sağlamaktadır.  Uygulama sırasında vücudun kontrolü tamamen kişide bulunmaktadır.  Dolayısıyla buradan bakıldığında pilates bağımsız yapılan bir spordur.  Pilates ile yapılan hareketler merkezden dışa doğru açılır ve dolayısıyla vücudun esnemesini sağlar.  Aynı zamanda doğru durmak,  düzgün vücut duruşu,  nefes alıp verişin doğru yapılması bütün bunlar vücudun merkezi halidir.  Kasların gelişimi,  duruşu pilates sayesinde gelişmektedir. 4.Levent pilates doğru ve güvenli egzersiz ve spor aktivasyonu ile müşterilerin hizmetindedir.

 

Pilates Zayıflatır Mı?

Pilates hem zayıflamaya yardımcı olur hem de vücudu sıkılaştırır.  Estetik bir vücut görüntüsü sağlamaktadır.  Aynı zamanda,  kasları güçlendirirken vücudun belli yerlerinde biriken yağları da gidermektedir.  Bu da kilo vermeseniz bile vücudun incelmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır.  Kilo verirken de kastan değil yağdan vermeniz çok daha sıkı ve estetik görüntü sağlamış olmaktadır.  Günümüzde en fazla yapılan ve en çok tercih edilen popüler spor aktivitelerinden biridir.  Pilatesin diğer bir olumlu etkisi,  kalbi güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır.  Karın ve sırt bölgesindeki kasları aynı anda ve eşit oranda etkileyip güçlendirir.  Özellikle bel ve boyun fıtığı olan hastalarda doğru vücut duruşunu öğrettiği için bu hastalıkların tedavisinde de son derece etkilidir. 4.Levent pilates, sağlıklı bir vücut yapısı için bizden hizmet alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?