Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Nişantaşı Pilates

29.10.2019
553 görüntülenme
Nişantaşı Pilates

Nişantaşı Pilates

Pilates vücut kaslarını güçlendiren,  vücudun esnekliğini ve genel anlamda da bir rahatlama sağlayan spor aktivitesidir.  Joseph pilates tarafından geliştirilmiştir.  Egzersizler genellikle minder üzerinde ve belli prensiplere dayanılarak yapılmaktadır.  Pilates sistem olarak insan vücudunun bütün bölgesini etkisi altına alan ve bütün kas yapısını etkileyen bir sistemdir.  20. yüzyılda ortaya çıkmış,  ancak son yıllarda daha çok popüler olmuştur.  Türkiye’de ve dünyada milyonlarca insan pilates yapmakta ve pilates yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Nişantaşı pilates bu popüler aktivasyonla müşterilerine hizmet vermektedir.

 

Pilates Neden Bu Kadar Popüler?

Pilates öncelikle beden ve zihni geliştiren,  etkileyen,  bütünleştiren bir egzersizler sistemidir.  Egzersizlerin tamamında yalnızca beden etkilenmez, egzersizler yapılırken aynı anda nefes,  doğru duruş hareketleri de etkilidir ve bunlar bir belli prensiplere dayanılarak yapılmaktadır.  Pilates kas anlamında güçlenmeyi sağlarken aynı zamanda vücudun dengesini de düzeltmeyi hedeflemektedir.  Pilates stresi azaltır,  yani hem fiziksel aktivasyonu sağlar,  hem de aynı anda zihinsel aktivasyonu da sağlar.  Bu nedenle her yaş grubunun yapabileceği en sağlıklı spor aktivitesidir.  Günlük yaşamda haftada 3 gün yapılan pilatesin vücudun özellikle kas ve iskelet sistemi üzerinde çok sağlıklı bir etkisi vardır. İncele ve sağlıklı kilo vermek isteyen müşterilerimize Nişantaşı pilates olarak hizmet vermekteyiz.   Herhangi bir sebeple kaza veya sakatlanmış insanların tekrar sağlığına kavuşması vücut direncinin arttırılması ve kas yapısının tekrar eski haline gelebilmesini sağlamaktadır.

 

Pilatesin Sağlık Üzerindeki Etkisi

Doktorlar tarafından da önerilen pilates, ayrıca insanlarda daha hoş,  estetik ve zarif bir fiziksel yapı sağlamaktadır. Daha güçlü ve kuvvetli bir duruş,  ayrıca vücuda esneklik kazandırdığı için kolay hareket etme,  hareketleri geliştirme özelliği bulunmaktadır.  Pilates belli prensiplere dayanılarak yapılmaktadır.  Bunlardan birincisi nefes, konsantrasyon, kontrol,  merkezleme,  kusursuzluk, dengeli kas gelişimi ve ritimdir.  Dolayısıyla pilatesin yapılabilmesi için Uzman pilates hocaları ile birlikte yapılması önerilmektedir.  Çünkü pilates de önemli olan hareketlerin doğru yapılması,  yapılan egzersizlerin temel amacı özellikle Sırt ve karın bölgesini güçlendirmesidir.  Vücudumuz İskeletten oluşmaktadır.  İskelette eklem ve kas sisteminden oluşmaktadır.  Dolayısıyla pilates eklem ve kas sistemini güçlendiren ve vücudu esneten özelliğe sahiptir.  Omurganın ve bel bölgesinde oluşan duruş bozukluklarını da tedavi etmektedir.  Özellikle nefes konusunda çok doğru nefes teknikleri bulunmaktadır.  Nefes tekniğini doğru kullanmak akciğerler açısından oldukça önemlidir. Nişantaşı pilates doğru nefes teknikleri ile uzman hocalarımız eşliğinde müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?