Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Şişli Aletli Pilates

29.10.2019
688 görüntülenme
Şişli Aletli Pilates

Şişli Pilates

Pilates vücudun hareket ve kas sistemini dengeli bir şekilde esnetir ve vücut sağlığını olumlu yönde etkiler.  Özellikle omurga ve kas sistemine bağlı hastalıkların tedavisinde önerilmektedir.  Özellikle son yıllarda çok popüler olan pilates herkes tarafından yapılmakta ve tercih edilmektedir. Tercihlerinizi Şişli pilates üzerinden değerlendirerek bizden hizmet alabilirsiniz.  Profesyonel sporculardan,  ünlü sanatçılara kadar genç,  yaşlı, kadın, erkek herkesin rahatlıkla ve sağlıkla yapabileceğiniz bir egzersizdir.  Pilates hareketleri kontrollü hareketlerdir.  Genellikle minder üzerinde ya da pilates topu ile yapılmaktadır.  Pilatesin sağladığı diğer bir özellik ise vücut dengesini sağlarken doğru nefes hareketlerini öğretmektedir.

 

Pilatesin Kas Ve İskelet Sistemi Üzerindeki Etkileri

Pilates düzenli olarak uygulandığında özellikle kas yapısını güçlendirerek eklemleri korumaktadır. Bunun yanı sıra vücudun sıkılaşarak kasların gelişmesini sağlarken fazla yağları eriterek vücut formunu korumaktadır.  Ayrıca pilates karın kaslarını,  vücudun diğer bütün kaslarını merkezden dışa doğru güçlendirir. Böylelikle doğru nefes tekniklerini öğreterek zihinsel,  bedensel ve ruhsal rehabiliteyi sağlamaktadır.  Konsantrasyon bozukluklarını tedavi ederken,  zihinsel faaliyetleri arttırır.  Kasların gelişimini son derece dengeli bir biçimde sağlar.  Buna bağlı olarak duruş ve oturuş bozukluklarını tedavi eder.  Sakatlanmalar veya sırtta bulunan skolyozun ızdırabını ve ağrısını hafifletir.  Bunun yanı sıra boyun ve bel fıtığı üzerinde etkilidir.  Kaslar güçlenince boyun ve bel fıtıklarından kaynaklanan ağrılarda ağrı eşiğini azaltır. Şişli pilates, pilates konusunda uzman hocalarımızla hizmet vermekteyiz.

 

Kimler Pilates Yapabilir?

Hamile kadınlarda doktor tarafından önerilmektedir.  Özellikle hamilelerde düzenli pilates yapıldığında aşırı kilo alınmasını önlemekte ve doğum sırasında ağrı eşiğini düşürmektedir.  Normal doğum yapmayı tercih eden kadınlarda rahat doğum yapmayı sağlamaktadır.  Kaza ve sakatlanmalar dan sonra eklemlerdeki hareket kısıtlamalarını da pilates ile tedavi etmek mümkündür.  Yaşlılarda yaşlanmayı geciktiren,  kilolarda kasları güçlendirip yağları eriten bir egzersizdir.  Bu nedenle doktorlar tarafından da önerilen pilates,  herkes tarafından tercih edilen bir spor aktivitesidir.

Pilates bir metot üzerinden uygulanan egzersiz sistemidir.  Yalnızca tek bir bölge üzerinde değil,  vücudun tamamını etkileyen ve doğru hareket ettirilmesine dayanır.  Genellikle vücudun duruş bozuklukları üzerinde son derece etkisi vardır.  Buna bağlı olarak rahatsızlıkların ve kas dengesinin tekrar sağlanmasına yardımcı olur. Şişli pilates vücut sağlığını korumak isteyen müşterilerimizin hizmetindedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?