Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Reformer Pilates-Cadillac Pilates

28.09.2020
243 görüntülenme
Reformer Pilates-Cadillac Pilates

Cadillac Pilates Nedir?

II.Dünya Savaşı sırasında, yaralı ve sakatlanmış askerlerin fizik tedavisi için joseph pilates yatak yaylarıyla oluşturduğu aletlerle çözümler aradı. Hangi kas gruplarının, nasıl çalıştırılması gerektiğini bilen bir uzman olarak Cadillac isimli pilates aletinin sonrasında da Cadillac Pilates tabirinin ortaya çıkmasını sağladı. Cadillac ismini, arama markasından almıştır.

Cadillac Pilatesle Ne Tür Egzersizler Yapılır?

Cadillac pilatesle 100’e yakın hareket yapılabilir. Yapılabilecek hareket sayısının bol olması sebebiyle bütün vücudu, bütün kasları çalıştıp, güçlendirip uzatabilir. Cadillac aynı zamanda, omurga esnekliğini artırıp, omuz ve sırtı güçlendirip, vücudunuzdaki gerginliği de atmanıza yarayan, başarılı bir alet denebilir.

Mat Pilatesten Farkı Nedir?

Cadillac pilates, barlar ve yaylar yardımıyla çalışıldığı için mat pilatese göre biraz daha zordur. Matın üzerinde yapılan mat pilatesten farklı olarak, cadillac aleti üstünde, yerden yüksekte, aletin elemanları etkin şekilde kullanılarak yapılır. Cadillac aleti kullanılmadan önce, denge hissinizin ve kas kuvvetinizin önceden gelişmiş olması bir avantajdır. Cadillac pilatesin etkileri gözle görülürdür. Çokça yaşanabilen sakatlıkların önüne geçmek adına, 2 pilates şeklinin de kesinlikle bir uzmanla yapılması gerekir. Bir diğer konu da hareketlilik: matınız yanınızda olduğu sürece ve koyabileceğiniz düzgün bir zemin olduğu sürece mat pilates yapabilirsiniz, fakat cadillac pilates bu konuda alete bağımlıdır.

Cadillac Pilates – Kimler Yapabilir?

Spor geçmişi olan, mat pilates ve reformer pilates tecrübesi olan kişiler için daha uygundur. Bu sayılanların dışındakiler için cadillac doğru bir başlangıç olmayacaktır. Yine de deneme yapıp, denge yeteneğinizi ve kas gücünüzü görmeden karar vermek zor. Deneyimli bir pilates eğitmeni ya da fizyoterapist eşliğinde denemeler yaparak, keyfini çıkarmanız da söz konusu olabilir.

Ne olursa olsun, kendinizi ertelemeyin! Vücudunuzu dinlemeye ve onu güçlendirip esnekleştirmeye hemen başlayın. Yanınızda deneyimli pilates eğitmenleri olduğu sürece hiç çekinmeyin. Aklınıza takılan soruları sormak ve ücretsiz demo derslerimize katılmak için buradan bize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?