Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Pilateste Hareketleri Doğru Yapmanın Önemi 

22.12.2019
521 görüntülenme
Pilateste Hareketleri Doğru Yapmanın Önemi 

Pilateste Hareketleri Doğru Yapmanın Önemi 

 

Pilates çok bilinen ve aynı zamanda oldukça faydalı bir spordur. Ancak pilates vücudumuza etki edebilmesi için hareketleri doğru yapmak gerekir.  Pilates esnasında hareketler doğru yapılmaz ise hem verim almak hem de yanlış bir hareket yapıp sakat kalmamak için pilates sporunda yer alan hareketleri doğru yapmak gerekiyor. Aksi takdirde pilates fayda sağlamaz ve ağrılara da sebebiyet verir. Pilateste hareketleri doğru bir şekilde yapabilmek için uzman bir eğitmenden yardım almakta fayda var. 

 

Pilates evde de yapılabilen bir spor olup yinede uzman bir eğitmenden nasıl yapılacağı konusunda bilgi almak gerekir. Spor salonunda eğitmen ile birlikte sağlam bir pilates yapıp evde de bu sporu desteklemek gerekir. Hatta bunun için evde bir pilates topu bulundurmak çok işe yarayabilir. 

 

Pilates Faydaları Nelerdir? 

 

Pilates sporunun vücuda pek çok faydası bulunuyor. Başta vücudun duruşunu destekleyerek daha dik bir görünüm oluşturmayı sağlıyor. Denge problemi olan kişiler ve dik duramayan kişiler düzenli bir şekilde pilates yaparsa kısa sürede vücudunun duruşunu düzeltebilir. Pilates kasların çalışmasınada yardımcı oluyor. Yapılan her bir hareket farklı bir kas sistemini çalıştırarak zayıf kasların güçlenmesini sağlıyor. Tamamen gücünü yitirmiş kasların da güç bulmasını ve kasları çalıştırdığı gibi kemiklerin de daha güçlü hâle gelmesini sağlıyor. 

 

Pilates sağlıklı kilo vermek isteyenlere de çok yardımcı oluyor. Sporda yapılan hareketler karın kasları başta olmak üzere pek çok kası gerdiği için vücudu sıkılaştırarak kalıcı kilo vermeyi sağlıyor. Birçok kişi sadece kilo vererek vücut şeklini koruyamıyor fakat pilates vücudun şeklini koruyarak kilo kaybını sağlıyor. Ancak pilates ile kilo verebilmek için beslenme düzenine de dikkat etmek gerekiyor. 

 

Pilates Nasıl Verimli Hale Gelir? 

 

Pilates yaparak ağrılardan kurtulmak, kilo vermek ve daha kaliteli bir yaşam sürmek için düzenli olarak devam etmek gerekir. Beslenme alışkanlıklarına dikkat ederek, farklı sporlar ile pilates sporunu destekleyerek daha verimli hale getirebilirsiniz. Pilates sporuna ara vermeden ve uzman eğitmenler ile birlikte bu sporu yaparsanız daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?