Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Reformer Pilates-Mat Pilates

05.10.2019
1 görüntülenme
Reformer Pilates-Mat Pilates

Mat pilates ve reformer pilates arasında bir çok benzerlik var, fakat aynı zamanda bir takım farklılıklar da var.

 

Tüm pilates egzersizleri, bir matın üstünde  veya Joseph Pilates’in geliştirdiği reformer pilates aletlinde yapılsa da  aynı amaca ulaşmaya çalışır. Bu amaç esnekliği ,dayanıklılığı , gücü ve duruşu teşvik etmek için zihin , beden ve ruhun tam koordinasyonunu geliştirmektir.

Mat tabanlı pilates, esas olarak çekirdek (core)   bölgeyi güçlendirmeye ve stabilize etmeye odaklanan 34 egzersizden oluşan setten oluşur. Bu 34 egzersizin bir kısmı zor olduğundan tam anlamıyla katılımcılar tarafından yapılamamaktadır. Reformer pilates mat pilatese göre daha dinamik ve yoğun olarak kabul edilir, çünkü egzersizlerin çoğu daha geniş hareket aralıklarında gerçekleştirilir ve yaylardan ve bantlardan uygulanan dirençle yapılır.

Mat Pilates , zemin üzerindeki bir matta yapılır ve hareket aralığı kısıtlıdır; direnç, tipik olarak vücut ağırlığı ile sınırlıdır, ancak bazı durumlarda bantlar ve toplar da kullanılabilir.

Mat Pilates , esas olarak core bölgeye odaklanır . Reformer Pilates ise core bölgesiyle birlikte kol ve bacaklara da yüklenir ve bu alanlardaki kasları ve eklemleri güçlendirmek için mat pilatesten daha fazla etkilidir. Reformer pilates (aletli pilates) üzerinde yapılabilecek yüzlerce alıştırma ve egzersiz varyasyonları bulunmaktadır.Size en yakın stüdyomuzdan ücretsiz deneme dersi alarak sizde Reformer pilates (aletli pilates) deneyimleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?