Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Aletli Pilates Nasıl Yapılır?

22.12.2019
968 görüntülenme
Aletli Pilates Nasıl Yapılır?

Aletli Pilates Nasıl Yapılır?

 

Aletli pilates eski zamanlarda yaralı askerleri iyileştirmek için uygulanan bir yöntemdi.Fakat günümüzde spor olarak yapılıyor. Aletli pilates ile klasik pilates arasında çok büyük bir fark bulunuyor. Aletli pilates hem kendi bedeninizi kullanmanızı sağlar hem de pilates aletini  kullanmanızı sağlar.Bu aletlerde sınırsız hareket etmek mümkündür ve en bilinen pilates aleti reformer olarak kayıtlara geçmiştir. Vücudunuzda gözle görülecek değişimlere sahip olmak istiyorsanız aletli pilates sizin için iyi bir yöntem olabilir. 

 

Aletli pilates yapmaya karar verdiğinizde öncelikle herhangi bir hastalığa sahip olmadığınızı bildirmeniz gerekir. İyi bir eğitmen bulduktan sonra bu spora başlayabilirsiniz. Aletli pilateste yapılan her bir hareket farklı kası çalıştırır. Aletli pilates ayakta,oturarak ya da ipleri çekerek yapılabilir. Ortalama bir saatlik derste her geçen gün ilerlersiniz ve değişik pozisyonlar öğrenirsiniz. Eğitmeniniz sizin için doğru hareketleri belirleyecektir. 

 

Aletli Pilates Yapmanın Faydaları

 

Aletli pilates çok güçlü bir spordur fakat tercihe göre yan spor olarakta tercih edilebilir. Başta vücudu değişik hareketlere alıştırarak zamanla esnemeye yardımcı olur. İlk başta sırt kaslarını geliştirerek vücudun daha dik durmasını destekler. Karın kaslarının gerilmesini sağlayarak tıpkı mekik çekerken olduğu gibi karın bölgesini sıkılaştırır ve düz bir göbeğe sahip olmaya yardımcı olur. 

 

Aletli pilates duruş bozukluklarının giderilmesini sağlayarak denge ve güç kayıplarının önüne geçer. Bedensel engelli kişilere bu sebepten dolayı aletli pilates yapmaları uzman hekimler tarafından tavsiye edilir. Vücudun daha esnek bir yapıya bürünmesini de sağlar. Bu durum en çok hamilelik zamanında faydasını gösterir. 

 

Kaliteli Yaşam Tarzı

 

Aletli pilates kişilere kaliteli bir yaşam tarzı sunuyor. Beslenme alışkanlıklarını düzene sokuyor, pek çok kas ağrısının yok olmasını sağlıyor, nefes alış verişlerini düzene sokuyor, bölgesel incelmeye yardımcı oluyor ve kemikleri de güçlendiriyor. Tüm bunlarla beraber zihni de açarak vücudu pozitif düşünmeye itiyor ve dolayısıyla stres olmadan kaliteli yaşam sürmek mümkün oluyor. Diğer sporlar gibi aletli pilates vücudu yormuyor tam aksine hem bedeni hem de zihni dinlendiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?