Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Zekeriyaköy Pilates

29.10.2019
716 görüntülenme
Zekeriyaköy Pilates

Zekeriyaköy Pilates

Pilates Joseph pilates tarafından geliştirilmiş spor ve egzersiz aktiviteleridir.  Pilates genetik fiziksel rahatsızlığı bulunmayan insanlarda kas ve iskelet sistemi üzerinde tedavi edici etkisi bulunmaktadır.  Pilatesi bugün milyonlarca insan,  kadın,  erkek,  genç,  yaşlı birçok işi yapmaktadır.  Pilatesin doğru yapılabilmesi için pilates salonunda uzman bir hoca kontrolünde yapılması önerilir. Zekeriyaköy pilates en iyi eğitimcilerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.  Çünkü pilates kas ve iskelet sistemi üzerinde etkili hareketler olduğundan yanlış yapılacak herhangi bir hareketin kas sistemi ve iskelet sistemi üzerinde olumsuz sonuçları olabilir.  Çünkü pilates belli prensiplerin uygulanması ile yapılan hareketlerdir.  Pilates aletli veya aletsiz yapılabilmektedir.  Ancak genel anlamda minderle ve pilates topu ile yapılmaktadır.  Pilates yalnızca zayıflamak için değil,  genel anlamda vücudun sağlığını korumak,  daha sağlıklı bir kas ve iskelet sistemi sağlamak açısından önemlidir.

 

Pilatesin Sağlıklı Yaşam Üzerindeki Etkisi

Pilatesin,  tedavi edici yanı,  doğru nefes teknikleri ile doğru nefes alıp vermeyi öğretmektedir.  Bununla birlikte akciğer ve kalp sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir.  Pilates hamile kadınlarda da çok fazla tercih edilen bir egzersizdir.  Özellikle pilates yapan hamilelerde aşırı kilo almayı engellemek,  kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisinden dolayı doğumu kolaylaştırmak ve doğum sırasında ağrı eşiğini düşürmek gibi son derece olumlu ve sağlıklı etkisi bulunmaktadır.  Pilates yapan insanlarda öncelikle güçlü bir kas ve vücut yapısı bulunmaktadır.  Kasların güçlenmesi ile vücudun yağlarında erime olur.  Dolayısıyla vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağları pilates egzersizleri ile tamamen atabilirsiniz.  Aynı zamanda pilates yapan kişilerde hareket esnekliği ve kabiliyeti gelişir. Zekeriyaköy pilates en doğru teknik ve uzman hocalarıyla müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Pilates Bir Tedavi Midir?

Metabolizma üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı son derece sağlıklıdır.  Pilatesin amacı özellikle karın ve sırt bölgesini eşit olarak güçlendirmesidir.  Vücudun üst kısmındaki iskelet yapısını geliştirmek ve sağlam bir iskelet yapısı oluşturmak aynı zamanda vücut merkezini de etkileyerek kas ve bel kemiğine etkili olur.   Bir diğer özelliği ise zayıf kasların zayıf,  güçlü kasların ise güçlü olmasını sağlamaktadır.  Dolayısıyla vücudun dengesiz kas sistemini olumlu olarak tedavi etmektedir.  Özellikle bel ağrısından yakınan insanlarda ve sırt ağrısından yakınan insanlar da son derece tedavi edici özelliği bulunmaktadır.  Aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olur.   Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kişi pilates yapmaktadır. Zekeriyaköy pilates her yaştan müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?