Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Kendinizi Pilates ile Zinde Hissedin

22.12.2019
443 görüntülenme
Kendinizi Pilates ile Zinde Hissedin

Kendinizi Pilates ile Zinde Hissedin

 

Pilates, yıllardan beri yapılan hafif ama oldukça faydalı bir spordur. Fiziki olarak insana büyük katkılarda bulunduğu gibi zihinsel anlamda da rahatlamaya sebep olur. Spor yapmak başlı başına kişiyi zinde hissettirir çünkü egzersiz yapmak anlamsız bir şekilde insanı rahatlatır. Özellikle pilates yapmak çok zorlayıcı bir spor olmadığı için ve vücudu sürekli aktif tuttuğu için dinamik kalmaya yardımcı olur. 

 

Pilates vücutta bulunan her bir kası ayrı ayrı çalıştırarak güçsüz kasların güçlenerek daha iyi çalışmasını ve tükenmiş kasların yeniden can bulmasını sağlar. Kaslar daha iyi çalıştığı için ve vücut şekli zamanla yerine oturduğu için kişi kendini enerjik hisseder. Gün içinde gerçekleşen yorgunluk ve çeşitli sebeplere bağlı olarak vücut bölgelerinde çıkan ağrılara pilates ilaç gibi geliyor. Özellikle sırt ağrısı, kemik ağrısı ve karın bölgesinde gerçekleşen ağrılar pilates yapılmaya başlandıktan sonra son bulur. 

 

Pilates Ağrıların İlacıdır

 

Pilates içerdiği hareketler sayesinde omurga bölgesini çalıştırarak kemiklerin daha güçlü hale gelmesini sağlıyor. Kaslar aktif olarak çalıştığı için kramp ya da ağrı gibi sorunlar ortaya çıkarmıyor. Pilates tam da bu nedenle zinde hissettiriyor.Çünkü ağrıları dindirdiği gibi vücudun dinç kalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler de pilates yaparak uzun vadeli ancak kalıcı olarak kilo verebiliyor. Aynı zamanda kilo kaybı yaşanan bölgelerde sarkmalar oluşmuyor çünkü bir yandan vücudu sıkılaştırıyor. 

 

Pilates fiziksel anlamda fayda sağladığı gibi zihinsel anlamda da rahatlamaya yoldaş oluyor. Konsantrasyon dağınıklığını önleyerek yalnızca hareketlere ve spor devamında vücutta yaşanacak değişikliklere odaklanmayı sağlıyor ve kaslarda bir rahatlama olduğu için sinir stres yapmak mümkün olmuyor. Özellikle sabah saatlerinde yapılan pilates ile gün boyu zinde hissetmek mümkün oluyor. 

 

Yan Destekler ile Pilates

 

Pilates yaparak kilo vermek, zinde kalmak, stres yapmamak, vücudu sıkılaştırmak ve ağrıları yok etmek kulağa çok hoş geliyor fakat bunların hiçbirini sadece pilates ile yapmak mümkün değil. Bunun için beslenme alışkanlıklarının ve düzenli egzersizlerin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Sonrasında pilates ile verim almak beklenmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?