Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Güzel ve Sıkı Bir Vücut İçin Pilates Yapın

22.12.2019
551 görüntülenme
Güzel ve Sıkı Bir Vücut İçin Pilates Yapın

Güzel ve Sıkı Bir Vücut İçin Pilates Yapın

 

Spor yapan her insan güzel bir vücuda sahip olmak, kilo vermek ya da sağlıklı yaşamayı hedefler. Vücudun sıkı ve güzel görünmesini sağlayan sporlardan biri de pilatestir. Pilates, vücudu sıkılaştırarak sağlıklı kilo vermek için en etkili sporlardan birisidir. Eğer amaç sıkı ve güzel bir vücut hatlarına sahip olmak ise çok basit bir spor olan pilates yapılabilir. Tabi düzenli olarak egzersiz yapmak ve yemek programına dikkat etmekte pilatesi destekleyen kurallardır. 

 

Pilates yapmak çok basittir çünkü hem evde hem de spor salonunda yapılabilir. Ancak etkili ve kısa sürede sonuç almak için spor salonunda kuvvetli bir şekilde çalışarak evde de bu sporu desteklemekte fayda var. Evde bir pilates topu bulundurmak işi daha kolay hale getirebilir. Böylece spor salonunda yapılan hareketler evde tekrarlanırsa kısa sürede fit bir vücuda sahip olunabilir.

 

Hareketlere Önem Verin

 

Pilates yaparken emeklerin boşa gitmesini istemiyorsanız yaptığınız hareketlerin doğru olduğuna dikkat edin. Hele ki sıkı bir vücuda sahip olmak için pilates yapılıyorsa hareketlerin doğruluğu oldukça önemlidir. Bunun için spor salonundaki hocanın taktiklerine uymak, bir uzmandan yardım almak ve sürekli o hareketleri tekrarlamakta fayda var. Yanlış yapılan bir hareket boşa giden emek olmakla beraber sakatlığa kadar götürebilecek boyutta tehlikeli olabilir. 

 

Hareketlere dikkat etmenin dışında nefes kontrolünün de iyi derecede sağlanması gerekir. Yanlış yapılan nefes kontrolü pilates sporunu verimsiz hale getirir. Bu nedenle nefes kontrolünü sağlayamayan kişilerin öncelikle nefes kontrol dersi alması gerekir. Böylelikle hayallerinizdeki vücuda kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

 

Pilates Dışında Yiyeceklere Özen Gösterin

 

Pilates yapmak tek başına sıkı bir vücuda sahip olmak için yeterli olmuyor. Beslenme düzenine dikkat ederek hatta birtakım yeme alışkanlıklarını değiştirerek pilates sporunun desteklenmesi gerekiyor. Cips, kola, asitli içecekler, alkol,  sigara, ekmek, unlu gıdalar ve yağlı yiyecekler tamamen listeden kaldırılmalı ya da olabildiğince azaltılmalıdır. Akşam saat 18.00’dan sonra bir şey yememeli sadece meyve ya da yoğurt gibi atıştırmalıklar tüketilmelidir. Tabi bolca su içmek unutulmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?