Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Maslak Aletli Pilates

29.10.2019
1 görüntülenme
Maslak Aletli Pilates

Maslak Pilates

Pilates kilo vermeden ziyade sıkılaştırarak ince göstermektedir.  Pilates aktivitelerinden sonra vücudun sakatlanması zorlaşır.  Çünkü kas yapısı güçlenir. Metabolizma hızlanır,  yani genel anlamda pilates vücudun hem kas sistemi hem de iskelet sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır. İnsanların büyük bir kısmı vücudunu doğru kullanmamaktadır.  Bundan dolayı da genellikle iskelet ve kas sistemi hastalıkları en fazla görülen hastalıklardır.  Omurga düzgün kullanılmadığı için gerginlik,  yorgunluk ve gittikçe artan stres görülmektedir.  Ayrıca kas hastalıklarının büyük kısmı vücudu yanlış kullanmaktan kaynaklanmaktadır.  Bununla birlikte boyun ve sırt ağrısı kaçınılmaz olmaktadır. Maslak pilates ile sağlıklı bir kas yapısına sahip olursunuz.

 

Pilates Prensipleri Nelerdir?

Pilates bilindiği gibi konsantrasyonla doğru orantılı bir spor aktivitesidir.  Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak gerekmektedir.  Bu da bedenin hareket ederken uyum içinde olması ve kasları doğru hareket ettirmeyi sağlamaktadır.  Pilates bağımsız bir spor aktivitesi olduğu için bedeni en iyi şekilde kontrol etmeyi sağlar. Aynı zamanda pilates hareketlerinde diğer bir Prensip olarak göbek,  bel ve kalça çevresinin doğru hareket ettirilmesi ve esnetilmesidir.  Dolayısıyla bu hareketler pilates salonlarında doğru kişiler tarafından,  spor hocaları tarafından yaptırılmalıdır. Maslak pilates uzman eğitimciler tarafından hizmet vermektedir.  Pilatesin diğer ve en önemli prensiplerinden biri de doğru nefes alıp vermeyi öğretmesidir.  Doğru nefes alma sırtın arka kısmında ve altında nefesi üflemek yoluyla sağlanmaktadır. Doğru nefes verme hareketinde kan dolaşımı hızlanır ve kan temizlenmiş olur. Pilates aynı zamanda meditasyon olarak da kullanılmaktadır.  Çünkü pilates de konsantrasyon,  kas gelişimi ve duruşunu da geliştirildiği için aynı zamanda strese de çok iyi gelmektedir.  Çünkü pilates zihinle beden arasındaki koordinasyonu sağlamaya odaklanmaktadır.  Pilates yaparken aynı anda bütün vücut çalışmaktadır.  Özellikle karın ve sırt bölgesi çalıştırılarak omurganın dayanıklılığı arttırılmaktadır.  Bütün bu hareketler zincirleme olarak birbiriyle bağlantılı hareketlerdir.

 

Kimler Pilates Yapabilir?

Pilates herkesin yapabileceği bir spor aktivitesidir.  Ergenlikten yaşlılığa kadar,  kadın erkek herkesin yapabileceği,  ayrıca yapması gereken en sağlıklı spor aktivitelerinden biridir.  Fiziksel ve zihinsel rahatlamayı sağlayan pilates vücudun farkındalığını arttırmaktadır.  Profesyonel sporcular,  dansçılar, sanatçılar,  kayak sporu ile uğraşanlar,  dalgıçlar kaslarının geliştirilmesi için bu sporu takviye spor olarak yapmaktadırlar. Maslak pilates,  zinde kalabilmeniz için siz müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Pilates hamile kadınlara da önerilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?